به ترتیب اولویت

مرحلۀ اول: کسب اطلاعات اولیه

افرادی که به دنبال خرید خانه در ترکیه هستند معمولا از طریق اینترنت، دوستان و یا آشنایان خود اقدام به کسب اطلاعات اولیه شامل: شرایط خرید، نحوه اقامت، مبلغ خانه ها، مناطق مختلف و … نموده و با توجه به شرایط خود، خانه های مدنظر را انتخاب می کند. با این پیش زمینه، مجموعه ما هم با توجه به اطلاعات اولیه ای که خریداران از طریق شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و واتس آپ در گفتگو با ما به دست آورده اند، در تلاش هستند که دیدگاه مناسب و جامعی در ارتباط با خرید ملک در ترکیه به هموطنان عزیز ارائه دهند.

مرحلۀ دوم: هماهنگی برای تعیین وقت جهت ملاقات و معرفی واحدها

بعد از کسب اطلاعات از تیم فروش ما و به منظور بازدید از پروژه و خانه ها، زمان ورود به ترکیه (استانبول یا آلانیا) را به ما اطلاع دهید تا تعیین وقت و هماهنگی های بیشتر با شما انجام گیرد. اطلاعاتی مانند زمان پرواز، مکان هتل یا محل سکونت در استانبول و … می تواند به ارتباط و هماهنگی بین ما و شما کمکی شایان کند تا میزبان خوبی برایتان باشیم.

مرحلۀ سوم: روز ملاقات

بعد از ورود شما به ترکیه، می توانید به مکانی که از قبل تعیین شده حضورا مراجعه کنید و یا از طرف ما خودرو در اختیارتان قرار گیرد و تا محل ملاقات و بازدید از پروژه های مد نظر که از قبل توافق شده، به همراه تیم مجرب فروش، در خدمت شما سروران باشیم. در این روز واحدهای مشخص شده که می تواند بیش از ۵ پروژه متفاوت باشد (در صورت قطعی بودن خرید شما، بیشتر هم خواهد شد) به ترتیب از داخل خانه ها، کیفیت، اطلاعات فنی، قیمت خانه و توضیحات تکمیلی هر خانه به دقت برای آشنایی خریداران به نمایش گذاشته و پرزنت خواهد شد. روز ملاقات که روز بسیار ارزشمندی برای ما می باشد، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بهترین پروژه ها و خانه های دلخواه شما رو معرفی و بازدید نمایید. بازدید از خانه ها جهت آشنایی و دانستن شرایط مکانی و موقعیت آن به دو شکل مختلف می باشد؛ در حالت اول با توجه به بُعد مسافت و فاصله خانه ها در محله های گوناگون تیم ما با خودرو از یک خانه شروع کرده و با دقت و حوصله به همراه هموطنان از هر خانه بازدید را آغاز می کنند و در ابتدا اطلاعات اولیه در مورد خود محله و ساختمان و بافت فرهنگی خانه شروع شده و در ادامه وارد خانه مورد نظر شده و طبق روال معمول بازدید در خانه، اتاق ها و حال و آشپزخانه و نوع سرویس بهداشتی … به همراه اطلاعات مفصل در مورد هر خانه به همراهان پرزنت خواهد شد و بعد از بازدید از خانه اول به سراغ خانه ی بعید رفته و همین روال به ترتیب برای خانه های بعدی ادامه خواهد داشت تا تمامی خانه های مورد نظر با توجه به بودجه و درخواست های اولیه خریداران به آنها نمایش داده شود تا خریداران با اشرافیت کامل به هر خانه تصمیم درست و دقیق جهت انتخاب خانه را انجام دهند. در حالت دوم که بیشتر مربوط به خانه های نوساز بوده و خانه ها در پروژه های بزرگ خانه سازی می باشد، وارد مجموعه های مسکونی شده و از یک خانه شروع کرده و به سراغ خانه های بعدی در همان پروژه رفته تا آخرین خانه مد نظر خریداران به آنها معرفی شود. در طول مدت بازدید از خانه ها همواره همکاران ما که تسلط کافی به زبان ترکی و فارسی را خواهند داشت تا نقش یک مترجم خوب و قابل اعتماد جهت ارائه توضیحات هم به مشتری هم در پاره ی از موارد به صاحبان ملک را ایفا نمایند در کنار شما همیار و همقدم شما خواهند بود و شما هموطنان عزیز می تواندی هر گونه سوال یا نکته در مورد خانه یا پروژه های بازدیدی را می توانید با این عزیزان مطرح نموده تا هیچگونه نقطه تاریک یا حتی خاکستری در ارتباط با پروژه ها در ذهن شما باقی نماند. و مورد آخر اینکه معمولا زمان بازدید از چندین خانه و پروژه معمولا حداقل نصف روز زمان لازم دارد تا با حوصله و دقت کافی نکات و جزئیات هر واحد بازدیدی به شما انتقال داده شود تا در تصمیم گیری بهترین و نزدیک ترین مورد را برای خود و خانواده خود جهت خرید ملک در ترکیه داشته باشید و از شما عزیزان خواهشمند است صبوری نمایید تا ما در زمان کافی و مناسب، بهتر و راحت تر به شما عزیزان خدمت رسانی نماییم.

مرحلۀ چهارم: پرداخت بیعانه

بعد از رویت خانه ها و تصمیم قطعی خرید خانه از جانب شما جهت شروع پروسه خرید و همچنین بخاطر خروج خانه منتخب شما از چرخه معرفی به دیگران مبلغ ۱۰ الی ۲۰ هزار لیر (باتوجه به قیمت خانه) از شما بابت بیعانه اخذ خواهد شد، این مبلغ نزد ما به امانت خواهند ماند تا در روزهای آتی که مبلغ باقی مانده خانه آماده و هماهنگی های لازم با صاحب اصلی جهت انتقال مالکیت و… انجام شد به مبلغ کل خانه افزوده و تحویل مالک قبلی می شود. پس از پرداخت بیعانه شما باید جهت تهیه مدارک و همچنین انتقال پول از کشور مبدا (ایران) به ترکیه اقدامات لازم را مبذول نمایید که در مرحله بعد توضیحات کامل ارائه می شود.

مرحلۀ پنجم: انتقال پول

برای پرداخت مبلغ خانه خریداری شده روش های متنوعی وجود دارد. مهم ترین و مطمئن ترین روش برای خریداران ملک استفاده از صراف مورد اطمینان خود آنان می باشد که با انتقال پول خود از ایران به ترکیه اقدام نمایند و در صورت نداشتن صراف، ما می توانیم از طریق صرافان مورد اعتماد خود که سابقه خوب و درخشانی در این زمینه کسب کرده اند یاری بگیریم و به هر دلیلی نتوانستید از طریق صرافی انتقال وجه انجام دهید ما روش های دیگر از جمله تاجران خبره و معتمدی معرفی می کنیم که می توانند تا رقم یک میلیون دلار در روز از ایران به ترکیه مبادله نمایند و به حساب اقوام یا آشنائیان مورد اعتمادتان منتقل خواهد شد. در صورت نداشتن آشنا یا فرد مورد نظر جهت انتقال پول، می توان پول نزد صراف به امانت بماند تا در روز انجام معامله با مالک خانه پول مستقیم از حساب صراف به حساب مالک خانه یا حساب شرکت سازنده خانه واریز شود.

مرحلۀ ششم: اداره ی ثبت اسناد

در مرحله آخر که ثبت معامله در دفتر ثبت اسناد ترکیه می باشد، یک زمان مشخص از طرف دفترخانه تعیین می شود که به روز نوتر معروف می باشد. در این روز هم صاحب خانه هم خریدار در ساعت مقرر به مکان دفتر مراجعه نموده و مراحل ثبت اداری آغاز می شود. در این روز وجود یک مترجم رسمی زبان فارسی و ترکی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه الزامی می باشد تا مفاد قرارداد و سند خانه رو از جمله مبلغ و شرایط خاص انتقال ملک را به خریداران ترجمه نماید و بعد از آگاهی و تائید شما دو طرف قراردادها رو امضا کرده و در صورت خرید نقدی (روش خرید اقساطی هم بعضا وجود دارد) سند رسمی تحویل خریدار می گردد، البته مورد دیگر در صورتی که صاحب ملک، شرکت سازنده آن خانه باشد کلیه مبالغ باید به حساب شرکت سازنده واریز شده و چون هنوز سند خانه آماده نیست مبلغ کل خانه در این مرحله واریز نمی شود و یک پیش پرداخت جزیی مثلا ۵ هزار لیر تشریفات اولیه انجام می شود تا شرکت سازنده جهت انتقال سندخانه  اقدامات لازم را انجام دهد و با توافق خریدار و شرکت یک مدت زمان دو تا ۱۵ روزه برای پرداخت مابقی مبلغ کل خانه تعیین می شود تا در این مدت شرکت مراحل آماده سازی و انتقال سند را انجام دهد و خریدار نسبت به پرداخت مبلغ کل خانه اقدام نمایید. بعد از سپری شدن مدت تعیین شده سند رسمی خانه تحویل مالک جدید (خریدار) می گردد. در صورت خرید ملک بصورت اقساط ماهانه روش ثبت و دریافت سند رسمی کمی تفاوت وجود دارد، در اینگونه موارد که معمولا خانه ها نوساز بوده و از شرکت های سازنده خریداری می شود ابتدا در روز نوتر مبلغ قسط اول به حساب شرکت واریز می شود و بعد از بازه زمانی یک یا دو ماهه زمان دیگری در دفترخانه تعیین شده و با مراجعه به دفترخانه سند موقت خانه تقدیم خریدار می گردد تا هم سند و مدرکی دال بر خرید منزل دریافت نماید و هم تعهد طرفین در پرداخت اقساط تعیین گردد، این سند بصورت موقت بوده و تا زمان پرداخت کامل اقساط نزد خریدار باقی می ماند، در این سند موقت نقشه خانه به همراه مشخصات خانه، مشخصات و عکس خریداران به همراه عکس و مشخصات نمایندگان شرکت و همچنین زمان و مبلغ پرداخت اقساط درج شده است و از لحاظ اعتبار می توان گفت همان اعتبار سند رسمی را دارا بوده تنها ایراد این سند شاید این نکته باشد که نمی تواند با آن نسبت به دریافت اقامت دائم مبادرت نماید و خریدار به محض اتمام اقساط و پرداخت تمام مبلغ خانه به حساب شرکت می توان مراحل ثبت و دریافت سند رسمی خانه اقدام نماید و بعد از با در دست داشتن سند رسمی اقدامات لازم جهت دریافت اقامت دائم را انجام دهد. مورد آخر اینکه هزینه های مربوط به انتقال سند در خانه های نوساز که شرکت مالکش می باشد به عهده طرفین معامله می باشد که در واقع هزینه نصف به نصف می گردد ولی در خانه های دست دوم کلیه هزینه های دفترخانه و ثبت توسط خریدار پرداخت می گردد.